Hakkımızda

San-El Mühendislik

Hakkımızda

SAN-EL Mühendislik Ltd. Şti. 2005 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirketimiz 1000 kVA ile 100,000 kVA arasında kurulu elektrik gücüne sahip tüm tesislerin ihtiyacı olan enerji dağıtım kontrol ve kumanda panolarının projelendirmesini imalatını ve bazı durumlarda tesis müteahhitliğini gerçekleştirir.

Söz konusu kurulu güce sahip tesislere örnek olarak kağıt , çimento, demirçelik, alüminyum, plastik, tekstil, petrokimya gibi tüm endüstriyel tesisler, oteller alışveriş merkezleri, iş merkezleri, hastaneler, devlet binaları gibi tüm sosyal tesisler, maden işletmeleri, enerji santralleri, toplu konutlar gibi akla gelen tüm orta ve büyük boyutlu işletmeler gösterilebilir.

2005 : SAN-EL  Mühendislik  Ltd .Şti. kuruldu.

2008 : Kurumlar vergisi mükellefi olduğu Sarıgazi Vergi dairesi içinde ilk 100 firma arasına girdi.
2010 : Şu an bulunduğu binaya taşındı ve aynı yıl içerisinde  projelendirmesini ve satışını yaptığı elektrik panolarının imalatına başladı.
2011 : Kiralamak sureti ile  imalat hattına 1000 m2 daha ilave bir alan  ekledi.
2012 : Ortaklarının sahip olduğu Bursa Şalt Merkezi Ltd. Şti. firmasını bünyesine kattı. Aynı yıl 47 Milyon TL faturalama değeri ile firma ciro rekorunu kırdı.                                

Şirket mevcut durumunda 3000 göz elektrik pano imalatını yaklaşık 60 kişilik bir kadro ve 2000 m2 kapalı alan ile gerçekleştirerek 2012 yılı için 47 Milyon TL faturalama rakamına ulaşmıştır.

Şirket yukarıda bahsedilen bu rakamlara ulaşmış olarak halihazırda ülke içerisindeki elektrik pano imalat firmalarından en önemlilerinden bir tanesi durumundadır.

Şirketin bu başarılı kariyeri, Türkiyenin ilk 500 firması arasına girmiş pek çok işletmeyi müşterisi haline getirmiştir. Söz konusu müşterilerine vermiş olduğu memnun edeci hizmetin sonucu olan aynı firmalardan düzenli ve tekrar eden sipariş alımları şirketin çok önemli diğer bir değeridir.

Bu firmalar arasında ; ABB, Kardemir, Türk Pirelli, Korteks, Erdemir, Oyak Renault Borusan, Aksa Akrilik, Tosçelik, Hayat Kimya, Mercedes, Fırat Plastik, Asaş, Göltaş Çimento, Ford Otosan, Cargill, Federal Mogul gibi firmalar bulunmaktadır.

blog9